sobota, 14 kwietnia 2012

Multi Medialność

MultiMultiMultiMedialność iSprzętów


Autorem artykułu jest Tomasz Galicki

Współczesne gadżety elektroniczne to takie nasze osobiste – małe centrum zarządzania. Uzbrojeni w odpowiedni sprzęt i fachowo dobrane do niego oprogramowanie, możemy zacząć organizować własną firmę, a wszystkie potrzebne dane będziemy mieć zawsze pod ręką.
Pora na konferencję. Rozmowa z wieloma pracownikami na raz, nie jest żadnym problemem, nawet wtedy, gdy ludzie znajdują się w różnych punktach miasta. Włączamy opcję zebrania i zaczynamy ustalenia. Słyszalność rozmówców poprawią słuchawki z serii Sennheiser iPod, pasujące do iPhonów i iPadów. Pamiętajmy o funkcji „hold”, a więc o wyłączeniu głośnika oraz nauszników, bez konieczności przerywania połączenia, jak również o tym, że podczas już trwającego polilogu, w każdej chwili, do rozmowy może dołączyć się kolejna osoba. Wystarczy tylko, że do nas zadzwoni.
Uprawisz jogging, mając w kieszeni swój ulubiony gadżet elektroniczny? Na pewno odtwarzasz na nim muzykę, która ma umilić ćwiczenia. Nagle ktoś do Ciebie dzwoni – utwór natychmiast milknie, Ty zaś jednym kliknięciem odbierasz rozmowę. Po jej zakończeniu, piosenka znowu zabrzmi, dokładnie w tym miejscu, w którym została przerwana. Czysta wygoda. No i znakomita jakość dźwięku, przy okazji joggingu. Jak i w każdej innej sytuacji, gdy korzystasz z wybranych iSprzętów.
Ciekawą opcją jest „visual voicemail”, dostępna w iPhonach za sprawą współpracy AT&T Mobility. To wgląd do wiadomości z poczty głosowej, bez konieczności dzwonienia do niej. Poczta głosowa zyskała interfejs graficzny – znaczy to mniej więcej tyle, że odsłuchujemy wieści w kolejności niechronologicznej, możemy je przewijać, pauzować, dowolnie odtwarzać. Innowacji podległa też skrzynka SMS, w której wiadomości zapisywane są zgodnie z kolejnością dochodzenia, ale do każdego komunikatu przypisana jest nasza ewentualne odpowiedź. Całość wyświetla się w postaci chmurek, nadając całej korespondencji coś na kształt czatu. Zapewnia to przejrzystość SMS-ów, ich szybki podgląd.
No to może… zdjęcie na pamiątkę? Gdy już przeprowadziliśmy telekonferencję, posłuchaliśmy ulubionej muzyki i wysłaliśmy serię pilnych wiadomości, pora na sesję fotograficzną. W iPhonach mamy do dyspozycji aparaty cyfrowe o rozdzielczości 3,2 megapiksela dla modelu 3GS, 5 megapikseli oferuje iPhone 4, a ośmiokrotnie lepsze ujęcia uzyskamy za sprawą iPhone 4S. Obecnie firma Apple planuje udoskonalić oko aparatu i dodatkowo najnowsze modele – wszystkie bez wyjątku – wyposażać w kamerkę z usługą full HD. Nagrywanie filmów stało się łatwiejsze, dzięki stabilizacji obrazu, a aparat fotograficzny rozpoznaje twarze i skupia ostrość na oczach i ustach uwiecznianej osoby. Cóż za bogactwo funkcji!
Na deser włączmy sobie jakiś filmik z Internetu – ustawmy format na „widescreen” (wówczas mamy czarne paski na górze i na dole ekranu) albo „nałóżmy” nagrania na całą szerokość wyświetlacza. Zdaniem wielu użytkowników nowoczesnych gadżetów, pomocna przy układaniu szybkiej playlisty – jest opcja Cover Flow: dzięki niej – jednocześnie - oglądamy nagranie i na bocznym panelu przerzucamy okładki iPłyt. Wygodnie, bezkolizyjnie, po prostu iPrzyjemnie!
---
T.G.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz