sobota, 14 kwietnia 2012

Darmowy hosting

Dlaczego darmowy hosting jest darmowy


Autorem artykułu jest Mateusz Borowski

Chyba każdy zaczynając swoją przygodę w internecie, zaczynał od darmowego hostingu. W taki też sposób powstała też moja pierwsza strona, która zresztą wisi sobie na darmowym hostingu już ładne parę lat.
Darmowe serwery stają się coraz popularniejsze. Praktycznie każda firma oferująca płatne usługi hostingowe, wprowadza również ich darmową wersję. I tutaj pojawia się pierwszy powód, mówiący o tym, dlaczego darmowy hosting jest darmowy - promocja. Otóż istnieje bardzo duże prawdopodobnieństwo, że klienci korzystający z darmowego serwera z czasem przejdą na płatną wersję i tym samym firma hostingowa będzie zarabiać. Jest to świetny sposób na zdobycie klientów. W tradycyjnej reklamie, często koszt zdobycia pojedyńczego klienta wynosi od kilku do nawet kilkunastu złotych. Koszt utrzymania darmowego konta jest dla hostingowców z pewnością mniejszy.
Darmowy hosting WWW to również świetne miejsce na wyświetlanie reklam. I to jest drugi powód dlaczego opłaca się firmom hostingowym udostępniać taką usługę. Zazwyczaj na stronach umieszczonych na darmowym hostingu wyświetlane są reklamy, których nie da się usunąć, lub da się usunąć za opłatą. I tutaj pojawiają się kolejne pieniądze dla firmy hostingowej. Reklamy tego typu to zazwyczaj wyskakujące bennery. Nie są zbyt przyjazne dla użytkownika. Kolejnym powodem jest również to, że serwisy umieszczone na darmowym hostingu, zazwyczaj z czasem stają się coraz większe i wymagają coraz więcej miejsca i transferu. Wtedy pojawia się konieczność wykupienia płatnego hostingu, a że przenoszenie całego seriwsu na inny serwer jest pracochłonne i czasochłonne, zazwyczaj bardziej opłaca się wykupić hosting u firmy, u której dotychczas mieliśmy go za darmo.
Podsumowując, firmy hostingowe, oferują darmowe serwery w jednym celu - chcą zdobyć klientów. Oczywiśćie nie możemy im mieć tego za złe, a raczej powinniśmy być wdzięczni za to, że możemy korzystać z nich za darmo.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz